XIII Turnieju Wiedzy o Bolimowie 2018 rozstrzygnięty!

13.12.2018

XIII Turnieju Wiedzy o Bolimowie w 100 – lecie odzyskania niepodległości
„Wielka Wojna nad Rawką 1914-1915”
Protokół komisji konkursowej
Do Turnieju Wiedzy o Bolimowie w dniu 12.12.2018 r. przystąpiło 25 uczniów ze szkół: ZS-P Bolimów / 11 osób/, SP Humin / 3 osoby/, SP Kęszyce/ 2 osoby/ i Gimnazjum /4 osoby, ZSP /5 osób/. Wszyscy pisemnie odpowiadali na przygotowany zestaw 40 pytań. Maksymalnie można było uzyskać 57 punktów. Po sprawdzeniu odpowiedzi i przyznaniu punktacji komisja
w składzie:
1. Irena Śmigiera-Milewska - przewodnicząca
2. Ewa Letka
3. Karolina Jażdżyk
4. Barbara Myczka
ustaliła następującą kolejność:
Uczniowie szkół podstawowych
I miejsce – Agata Grebelska – SP Humin
II miejsce – Kamil Chmielewski – SP Kęszyce
III miejsce – Aniela Dymecka – ZS-P Bolimów
IV miejsce - Maja Zwolińska – SP Kęszyce
V miejsce – Kinga Owczarek – SP Humin
VI miejsc – Małgorzata Rogozińska – SP Humin
Uczniowie gimnazjum i ZSP
I miejsce – Piotr Mońko – Gimnazjum w Bolimowie
II miejsce – Justyna Bura - Gimnazjum w Bolimowie
II miejsce – Kamila Przygoda – ZSP w Bolimowie

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Gratulujemy

Obraz może zawierać: 10 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i buty

Obraz może zawierać: 14 osób, ludzie stoją


czytaj dalej...

Świat Tolkiena konkurs powiatowy w Skierniewicach...

07.12.2018

1 grudnia br. laureaci gminnych eliminacji konkursu czytelniczego "Magiczny świat Tolkiena” zmierzyli swoje siły w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach w powiatowym konkursie czytelniczym pod hasłem „Magiczny świat Tolkiena”. Udział wzięło 17 uczniów z powiatu skierniewickiego, m.in. gmina Skierniewice, Bolimów, Głuchów, Godzianów, Kowiesy, Nowy Kawęczyn i Maków. Konkurs był okazją do sprawdzenia wiedzy o życiu Tolkiena, a także znajomości jego powieści „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Do finału przeszło 6 uczestników. Reprezentowali bardzo wysoki poziom. W przerwie konkursu młodzi czytelnicy spotkali się z autorką książek dla dzieci i młodzieży Dorotą Combrzyńską-Nogala.

Zwyciężyli:

I miejsce – Amelia Foks (SP Sierakowice Prawe)
I miejsce – Kinga Foks (SP Słomków)
II miejsce – Maksymilian Oleksicki (SP Kęszyce)
III miejsce – Sandra Godosz (SP Kęszyce)
IV miejsce – Milena Popławska (SP Kowiesy)
V miejsce – Zuzanna Chodkiewicz (SP Trzcianna)

Serdecznie gratulujemy laureatom i uczestnikom konkursu m.in. Karolinie Florczak, która również reprezentowała naszą bibliotekę.

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i buty

 


czytaj dalej...

Koncert charytatywny 7.12.2018

07.12.2018

W imieniu organizatorów - SZKOLNEGO KLUB WOLONTARIATU zapraszamy na dzisiejszy koncert charytatywny dla p. Tadeusza Murasa w GOK Bolimów. Start godz. 17.30.

Potrzebujący od kilku lat choruje na cukrzyce. W wyniku choroby w maju 2018 roku zostało p. Tadeuszowi amputowane prawe podudzie. Teraz porusza się na wózku. Opiekuję się nim córka Agnieszka. Ich środki nie pozwalają na zakup protezy, która bardzo pomogłaby wrócić do sprawności. P. Tadeuszowi bardzo na tym zależy, bo od kilkunastu lat jest rodziną zastępczą dla swoich wnuczek Natalki i Agaty.

Prosimy ludzi dobrej woli o pomoc w uzyskaniu środków na protezę z góry dziękuję za wsparcie i pomoc. Wystarczy przyjść na nasz koncert do GOK Bolimów - 7 grudnia o godz. 17.30 i przekazać symboliczną 1 zł do puszki

lub

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Muras, 9959 pomagacie p. Tadeuszowi w codziennym funkcjonowaniu i w walce o sprawność.
PIENIĄŻKI ZEBRANE PODCZAS KONCERTU ZOSTANĄ PRZEKAZANE NA FUNDACJĘ AVALON

 


czytaj dalej...

Cukrzyca: wszystko, co warto o niej wiedzieć

01.12.2018

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Bolimowie zapraszają osoby zainteresowane na wykład pt. „Jak groźną chorobą jest cukrzyca". Wykład zostanie zaprezentowany 3 grudnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w GOK ul. Łowicka 9, a przedstawi go Renata Urbanek – specjalista w zakresie diabetologii. Wszystkie osoby zainteresowane tematem zapraszamy na wykład.


czytaj dalej...

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GOK

28.11.2018

W Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie 26 listopada królował pluszowy miś. To właśnie z nami Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś". W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, wymienialiśmy znane i lubiane misie z dziecięcych bajek oraz czytaliśmy książeczki. Wszystkie przedszkolaki na tę okazję zabrały ze sobą pluszowego misia/maskotkę. Ważnym punktem naszej uroczystości był konkurs „Przegląd Piosenki Misiowej”. Specjalnie na tę okazję przedszkolaki przygotowały piosenkę o misiu. Konkurs ten spodobał się dzieciom i dał im ogromną radość wystąpienia na naszej scenie. Uroczo zaprezentowane utwory skradły serca komisji konkursowej, która postanowiła nagrodzić każde z przedszkoli ogromną, pluszową pufą i dyplomem. Jak co roku przekazaliśmy na ręce Pań nauczycielek misie do adopcji. Ciekawą atrakcją była też przygotowana na tę uroczystość fotobudka misiowa, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie. Punktem kulminacyjnym misiowej zabawy był… TORT… w końcu urodziny, więc musiał być tort, świeczki i śpiewanie Sto Lat. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Dzieciaki otrzymały pamiątkowe odblaski z okazji święta misia.

Zdjęcia GOK Bolimów

Obraz może zawierać: 4 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

Obraz może zawierać: 17 osób, ludzie siedzą

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą i dziecko


czytaj dalej...

Spotkanie dla młodzieży z Alkiem Rogozińskim w GBP w...

26.11.2018

21 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bolimowie odbyło się spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim. Moderatorem spotkania była Pani Angelika Zdunkiewicz. Pisarz szybko odnalazł wspólny język z liczną grupą młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie. Alek Rogoziński to autor wielu znanych i lubianych kryminałów. W naszej bibliotece posiadamy znaczną część dorobku literackiego Pana Rogozińskiego. Zachęcamy wszystkich miłośników kryminałów do lektury.


czytaj dalej...
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie   |   Realizacja: Interefekt.pl